Sinop Tanıtım Platformu

Bilgisayar alırken en çok Hard Disk'e dikkat ediniz.

Bilgisayar alırken en çok Hard Disk'e dikkat ediniz.

Son zamanlarda bigisayarlarının oldukça yavaşladığını söyleyen arkadaşlarım oluyor ve bu sayı her ne hikmetse gün geçtikçe artıyor. Elbette bu tüm sorunun HDD kaynaklı olduğunu göstermez.

İnternet ortamında her ne hikmetse bilgisayar alırken RAM, İŞLEMCİ ve EKRAN KARTI üçlüsünün özelliklerinin iyi durumda olması o bilgisayarın hızlı olması gerektiği ile ilgili bir dünya haber ve makale okuyoruz. "Bilgisayar kullanıcılarının belkide %70'i, bilgisayarı ile yaptığı işlem aslında şu : Harddiskten veri oku, İşle, Tekrar Harddiske yaz.".. Peki bundan farklı bir şey yapıyor muyuz? Peki en çok kullandığımız donanım elemanı Hard Disk değilmi? İşlemcinizin ne kadar hızlı olduğunun bir önemi kaldı mı?

HARD DİSK NE KADAR ÖNEMLİ?

Makale görselinde görüldüğü üzere kullandığım notebook'un özellikleri aldığımda çok çok iyiydi ki halada iyi. 12GB Ram, i7 8 Core İşemci, NVIDIA GTX ile 10 GB Ekran Kartı, 1,5 TB HDD var. Buraya kadar her şey oldukça güzel görünüyor. Hatta bir çok arkadaşım yuh kaça aldın bunu vs. diyorlar...

Bilgisayarımın gün geçtikçe, daha doğrusu işlem hacmi arttıkça kasılmaya başladığını görüyorum. Sonra bi performans testi yapmaya karar verdim. Photoshop ( 3mx5m, 300 DPI ve CMYK) çalışması , Corel Draw (A4, 60 Sayfa Tasarlanmış Dergi) çalışması ve bir video editöründe ortalama 40 dakikalık bir video işlemeye karar verdim. Tabi bilgisayar başladı kilitlenmeye. Bu arada görev yöneticisi, performans izleyicim de açık. Sizde gördüğünüz üzere benim bilgisayarım kasılmıyor, hard diskime erişim yapılabilecek kadar ön bellek kalmamış. Bu demek oluyor ki bilgisayardaki en önemli donanım elemanı HARDDISK'tir. Hatta biz ona Hard Disk veya Solid Disk demeyelim. Depolama alanı diyelim. Solid Disklerinde üzerine çıkacak bir teknoloji uzakta değil.

2015 yılındayız ve hala fiyatı yüksek olduğundan Solid Disklere geçiş yapamadık. En iyi işlemci ve RAM'a sahip oluduğumuz halde bilgisayarımız 2003 de kullandıklarımızdan farksız. Çünkü o yıllarda çıkmıştı SATA harddisk. Ama hala sata harddisk daha doğrusu Hard Disk kullanıyoruz.

NE OLURSA OLSUN SOLID DISK ZAMANI!

teşekkür ederim..

Ekleyen SGT - Ağustos 14 2016 Yazar Adı: Kurtuluş Açıkgöz · 1401 Okunma · Yazdır

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

100 yıllık takvim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi lazer kesim bitmeyen takvim lazer takvim Seydi Ali Reis Kimdir? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 cevdet kerim incedayı kimdir türk ordunaryuslar kişiye özel fotoğraf çerçevesi sahte mail sosyal mühendislik fake mail eposta şifre güvenliği sosyal mühendisler nasıl hedef seçer sahte hediye çekleri Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 bozuk harddiskleri kurtarmak sinop cnc sinoptan ne alınır sinop hediyelik eşyalar drawdizayn sinop lazer kesim Tarzan Kemal Kimdir? Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? hangi web tarayıcı daha hızlı domain satın alınmaz kiralanır domain tescilleme alanadı satılmaz kiralanır domain kiralama hackerlerın yeni taktiği steganos safe bu hackerlara dikkat verilerimi şifrelediler sunucum hacklendi sinop adı nereden geliyor Paphlagonia nedir antik çağda sinop sinopa verilen isimler windows 7 ölüyormu facebook telefonuma erişiyormu Mobil uygulamalardaki tehlike Teyyareci Nuri Bey Kimdir? Sinop Offroad Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop php fusion firma rehberi modülü php-fusion mobil php-fusion responsive php-fusion v7 php-fusion bootstrao doğrulama mesajlarındaki tehlike Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir? her yerde IP nedir bu ip ahmet muhip dıranas kimdir dr. muhit tümerkan kimdir sinoplu bilim adamları sahte fatura virüsü cryptolocker virüsü fatura virüsü bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz HDD mi SSD mi SSD nedir
Haberler

Hava / Nöbetçi Eczaneler

GÖKÇE ECZANESİ - Sinop - Merkez

MEYDANKAPI MAHALLESİ ATATÜRK CADDESİ NO.2/E
(368) 261 15 36

GÜVEN ECZANESİ - Ayancık

YALI MAH. ATATÜRK CAD. NO:22/A
(368) 613 33 88

GENÇ ECZANESİ - Boyabat

ZİNCİRLİKUYU MAH. HÜSAMETTİN DAYIBAŞ CAD. NO:6/C
(368) 315 20 36

ALTINKAYNAK ECZANESİ - Durağan

PLEVNA CAD.NO:17
(368) 416 14 51

ERFELEK ECZANESİ - Erfelek

CUMHURİYET MEYDANI NO:18
(368) 511 20 39

EKİN ECZANESİ - Gerze

HAMİDİYE MAH. RECAİ KURUOĞLU BULVARI NO:41
(368) 718 48 37

ÖZLEM ECZANESİ - Türkeli

GÜZELYURT MAH.CUMHURİYET CAD.NO:10/B
(368) 671 26 92

Sinop Namaz Vakitleri

Çevrimiçi Kullanıcılar

Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üye Sayısı: 3
En Yeni Üye: oya

Bize Ulaşın

0368 261 45 95
0368 261 45 95
0507 594 45 56
E-Posta Gönderin
Facebook'tan Takip Edin
Twitter'dan Takip Edin
Google'da Takip Edin
Instagram'dan Takip Edin
Abalı Köyü, Dikenli Mahallesi