Sinop Tanıtım Platformu

Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor?

Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor?

Window8 ve Windows8.1 kullanıcıları bazen başlat logosuna sağ veya sol tıklayamama gibi durumlarla karşılaşabiliyor.

Bu durum ile ilgili forumlarda biraz araştırma yaptık fakat bir çok kullanıcı güncellemelerden kaynaklı olduğunu, son yüklenilen güncellemelerin kaldırılması gerektiğinden bahsetmiş. Dün gece benimde başıma geldi. Bilgisayarda güncelleme yapmadım, herhangi ters giden bir işlemde gerçekleşmedi. Bir ara logoya tıkmamam gereki (hep klavyedeki logoya basarak kullanırdım) baktım ne sağ tıklanıyor nede sol.

Hemen aklıma virüs bulaşmış olabilme ihtimali geldi. Görev Yöneticisini ( CTRL + SHIFT + ESC veya CTRL + ALT + DEL) başlatıp çalışan uygulamalara şöylebir gözattım. Fakat bilmediğim veya sistemin kullanmadığı bir uygulamaya da rastlayamadım.

Hemen aklıma Windows'un kilitlenmiş veya buga düşmüş olabileceği aklıma geldi. Windows Explorer üzerinde sağ tıklayıp görevi sonlandırdım. Tekrar görev yöneticisi -> Dosya -> Yeni görev çalıştır -> explorer yazarak explorer'ı yeniden başlattım ve sorunun çözüldüğünü gördüm...

Özetle başlat logosu kilitlenen, logoya sağ veya sol tıklama yapamayan kullanıcılar için şöyle sıralayalım...

1. Görev Yöneticisini açın ( CTRL + SHIFT + ESC veya CTRL + ALT + DEL)
2. Windows Explorer uygulamasını bulun ve görevi sonlandırın.
3. Görev Yöneticisi Menülerinden Dosya -> Yeni Görev Çalıştır -> Explorer yazıp ENTER ile onaylayın.
4. Windows Masaüstü yeniden gelecek.

Artık başlat logunuz çalışıyor, sağ veya sol tıklama yapabiliyor olacaksınız...

Ekleyen SGT - Ağustos 14 2016 Yazar Adı: Kurtuluş Açıkgöz · 3493 Okunma · Yazdır

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

eposta güvenliği Tarzan Kemal Kimdir? domain kiralama domain tescilleme alanadı satılmaz kiralanır domain satın alınmaz kiralanır bitmeyen takvim lazer kesim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi lazer takvim 100 yıllık takvim Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 2 Prof. Salih Zeki Bey Kimdir? cevdet kerim incedayı kimdir türk ordunaryuslar drawdizayn sinop lazer kesim sinop cnc sinop hediyelik eşyalar sinoptan ne alınır steganos safe hackerlerın yeni taktiği sunucum hacklendi verilerimi şifrelediler bu hackerlara dikkat HDD mi SSD mi SSD nedir bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz sinop hakkında bilgiler Sinop İli Genel Bakış Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop Sinop Offroad dr. muhit tümerkan kimdir sinoplu bilim adamları sinopa verilen isimler Paphlagonia nedir antik çağda sinop sinop adı nereden geliyor sahte fatura virüsü fatura virüsü cryptolocker virüsü ahmet muhip dıranas kimdir Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 doğrulama mesajlarındaki tehlike php fusion firma rehberi modülü sosyal mühendisler nasıl hedef seçer sahte hediye çekleri Tayfun Akgüner Kidmir Seydi Ali Reis Kimdir? Mobil uygulamalardaki tehlike facebook telefonuma erişiyormu hangi web tarayıcı daha hızlı Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? Osman Pamukoğlu Kimdir? kişiye özel fotoğraf çerçevesi php-fusion bootstrao php-fusion mobil php-fusion v7 php-fusion responsive Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir?
Haberler