Sinop Tanıtım Platformu

Cemil Kaya Kimdir?

Cemil Kaya Kimdir?

Cemil Kaya - Ses Sanatçısı

1973 Sinop Ayancık Doğumlu. Öğrenimini Ayancık'da tamamlamıştır.

Okul yıllarında babası ile beraber Ayancık ilçesinde orman işleri ve taşımacılıkla uğraşmıştır. Sanata yakınlığı babadan gelmektedir. Bağlama ve Şan dersleri ardından konservatuara devam eder. Türk Halk Müziği Bölümü mezunudur. Düğün ve gazino çalışmaları ile kendini kanıtlamasıyla 2000 yılında Bey Plak yapımı olan “Öz Sinop Halk Oyunları” isimli davul - zurna kasetini , 2004 yılında profesyonel ilk albümü olan Aysa Müzik Yapımı “Gülsün Gözlerin” isimli albümünü piyasaya sürmüştür.

Cemil Kaya kısa sürede Sinop ve çevresinde aranan bir isim olmuştur. Yurtiçi ve yurtdışı TV , Radyo programları ile hızlı bir çıkış yakalayan Cemil Kaya yeni albüm çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıca "Mavi Karadeniz" isimli özel bir televizyonda Cumartesi akşamları "Sinop'tan Anadoluya" isimli program yapıyor.

Kaynak: http://www.cemilkaya.com/

SGT - Eylül 03 2016 · Yazar Adı: Sinop Ünlüleri · Yazdır Okunma : 9783

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

sinop hediyelik eşyalar sinoptan ne alınır sinop cnc drawdizayn sinop lazer kesim sosyal mühendisler nasıl hedef seçer sahte hediye çekleri Paphlagonia nedir sinopa verilen isimler antik çağda sinop sinop adı nereden geliyor bozuk harddiskleri kurtarmak eposta güvenliği Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 Prof. Salih Zeki Bey Kimdir? sinoplu bilim adamları dr. muhit tümerkan kimdir sahte mail sosyal mühendislik eposta şifre güvenliği fake mail Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop Sinop Offroad php-fusion mobil php-fusion v7 php-fusion bootstrao php-fusion responsive doğrulama mesajlarındaki tehlike hackerlerın yeni taktiği sunucum hacklendi verilerimi şifrelediler bu hackerlara dikkat steganos safe Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz SSD nedir HDD mi SSD mi cevdet kerim incedayı kimdir türk ordunaryuslar Osman Pamukoğlu Kimdir? sahte fatura virüsü fatura virüsü cryptolocker virüsü Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 domain satın alınmaz kiralanır domain kiralama alanadı satılmaz kiralanır domain tescilleme kişiye özel fotoğraf çerçevesi Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 2 Teyyareci Nuri Bey Kimdir? Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? windows 7 ölüyormu 100 yıllık takvim lazer takvim lazer kesim bitmeyen takvim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi Sinop İli Genel Bakış sinop hakkında bilgiler Ozan Öztürk Kimdir? facebook telefonuma erişiyormu Mobil uygulamalardaki tehlike
Haberler