Sinop Tanıtım Platformu

Kadir Şeker Kimdir?

Kadir Şeker Kimdir?

Kadir Şeker - Türkücü & Ozan

25.02.1957 tarihinde Sinop’ta doğdu. Eğitime Sinop’ta başladı, İstanbul’da sırasıyla ilkokul, ortaokul, sanat meslek lisesi ve MEB’na bağlı Atatürk Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü’nü bitirdi. 6 ay öğretmenlik yaptı.

1977-1980 döneminde keman, piyano ve şan eğitimi aldı. Ortaokul yıllarında bağlama çalmaya başlayan Kadir Şeker, Türk Folklor Kurumu’nda Mehmet Özbek, Arif Sağ ve Ömer Şan’dan nota ve bağlama dersleri aldı. Sahne çalışmalarına 1987’ye kadar bağlama çalarak devam eden Şeker, 1983 yılında profesyonel anlamda kaset yönetmenliği yapmaya başladı. O yıllarda elektro bağlamasıyla 4 adet kişisel albüm çıkarmıştır.

Halk müziğinin değerli ozanlarından Aşık Abdullah Papur ve Aşık Mahzuni Şerif’in yanı sıra Ceylan, Hakkı Bulut, Fahrettin Karaardıç, Seyfi Doğanay, Kahtalı Mıçı, Güler Duman, İbrahim Erkal, İzzet Yıldızhan, Latif Doğan, Müslüm Gürses, Yunus Bülbül, Mahsun Kırmızıgül, Mehmet Balaman, Güler Işık, Dilber Ay, Nevzat Soydan, Şerif Kayran, Ercan Papur gibi sanatçılarla birlikte çalışmıştır.

2006 yılında yapılan MESAM Genel Kurul Toplantısı’nda Teknik Bilim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Daha sonra 2008-2010 döneminde de Teknik Bilim Kurulu’nda görev almıştır.

Birçok sanatçının yetişmesine de emeği geçen Kadir Şeker; yönetmen olarak ve beste çalışmalarına kendine ait kayıt stüdyosunda devam etmektedir. Aynı zamanda MÜYORBİR Üyesidir.

SGT - Eylül 03 2016 · Yazar Adı: Sinop Ünlüleri · Yazdır Okunma : 2738

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

Teyyareci Nuri Bey Kimdir? facebook telefonuma erişiyormu Mobil uygulamalardaki tehlike bozuk harddiskleri kurtarmak sinop hakkında bilgiler Sinop İli Genel Bakış dr. muhit tümerkan kimdir sinoplu bilim adamları eposta güvenliği Osman Pamukoğlu Kimdir? Ozan Öztürk Kimdir? Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? Tayfun Akgüner Kidmir domain satın alınmaz kiralanır domain tescilleme domain kiralama alanadı satılmaz kiralanır Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop Sinop Offroad hangi web tarayıcı daha hızlı eposta şifre güvenliği fake mail sahte mail sosyal mühendislik hackerlerın yeni taktiği steganos safe verilerimi şifrelediler bu hackerlara dikkat sunucum hacklendi sahte hediye çekleri sosyal mühendisler nasıl hedef seçer cryptolocker virüsü fatura virüsü sahte fatura virüsü drawdizayn sinop cnc sinop lazer kesim sinop hediyelik eşyalar sinoptan ne alınır SSD nedir HDD mi SSD mi bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz lazer takvim lazer kesim 100 yıllık takvim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi bitmeyen takvim php-fusion responsive php-fusion mobil php-fusion v7 php-fusion bootstrao Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir? Prof. Salih Zeki Bey Kimdir? türk ordunaryuslar cevdet kerim incedayı kimdir Paphlagonia nedir sinop adı nereden geliyor sinopa verilen isimler antik çağda sinop doğrulama mesajlarındaki tehlike Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 Seydi Ali Reis Kimdir? Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir?
Haberler