Sinop Tanıtım Platformu

Şirin ÜNAL Kimdir?

Şirin ÜNAL Kimdir?

Cemile hanım ve Hamdi beydan olma Şirin ÜNAL, Sinop ili Ayancık ilçesinde dünyaya gelmiştir. 11 Ağustos 1954 yılında dünyaya gelen Şirin ÜNAL hakkında merak edilenler ve bografisi aşağıdaki gibidir.

Şirin Ünal, Hava Harp Okullarından mezun olup, harp akademileri komutanlığı, hava harp akademisi ve silahlı kuvvetler akademisini bitirmiştir. Yıl 1977'yi gösterdeiğinde Jet Pilotu olmuş ve 1978 yılında ise Harp hazırlığı eğitimlerini tamamlamıştır.

Şirin ÜNAL 1992 yılında Filo Komutanlığı görevi yapmış, 1993 senesinde ise NATO karargah subayı, AFSOUTH Napoli, 1996 senesinde 5. Ana jey üs hareket komutanlığı, 1998 senesinde ise Hava Kuvvetleri Komutanluğu Subay Şube Müdürlüğü görevlerinde yer almıştır.

200 yılındaTuğgeneral olan Şirin ÜNAL, 2004 senesinde ise Tümgerallik rütbesine yükselmiştir. 

Şirin ÜNAL aşağıdaki görevleri üstlenmiştir.
* Plan harekat daire başkanlığı
* 4. Ana Jet Üs Komutanlığı
* Hava Kuvvetleri Komutanlığı harekat başkanlığı
* 1. Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı
* Genelkurmay Komutanlığı Kontrol Daire Başkanlığı

Ayrıca öğretmen pilot ve test pilotluğu yapmış, 1992 yılında üstün başarı kıdemi almaya hak kazanmıştır. 2009 yılında ise Kıt'a Komutanlığı Brövesi ile ödüllendirilmiştir. 

Şirin ÜNAL siyaset hatayına da atılmış 24. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili ve 26. Dönem AKPARTİ İstanbul Milletvekili olarak mecliste çalışmalarını sürdürmüştür. 
Milli Savunma Komisyonu Başkanvekilliği; Plan ve Bütçe Komistonu, NATO Parlementer Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu üyeliği yapmıştır. 
Şirin ÜNAL orta düzeyde fransızca veiyi düzeyde ise İngizlice bilmektedir. Şirin ÜNAL evli ve 3 çocuk babasıdır. 

SGT - Ekim 07 2020 Yazar Adı: Sinop Ünlüleri · Yazdır Okunma : 2157Etiketler

bozuk harddiskleri kurtarmak Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir? bu hackerlara dikkat hackerlerın yeni taktiği verilerimi şifrelediler steganos safe sunucum hacklendi Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop Sinop Offroad Mobil uygulamalardaki tehlike facebook telefonuma erişiyormu Teyyareci Nuri Bey Kimdir? sinopa verilen isimler sinop adı nereden geliyor antik çağda sinop Paphlagonia nedir Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? php-fusion bootstrao php-fusion mobil php-fusion v7 php-fusion responsive cevdet kerim incedayı kimdir türk ordunaryuslar windows 7 ölüyormu sinop lazer kesim sinoptan ne alınır sinop cnc drawdizayn sinop hediyelik eşyalar Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? fake mail sahte mail eposta şifre güvenliği sosyal mühendislik ahmet muhip dıranas kimdir Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 domain tescilleme domain kiralama domain satın alınmaz kiralanır alanadı satılmaz kiralanır Seydi Ali Reis Kimdir? doğrulama mesajlarındaki tehlike kişiye özel fotoğraf çerçevesi Ozan Öztürk Kimdir? SSD nedir bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz HDD mi SSD mi Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 sosyal mühendisler nasıl hedef seçer sahte hediye çekleri cryptolocker virüsü sahte fatura virüsü fatura virüsü her yerde IP nedir bu ip lazer takvim 100 yıllık takvim bitmeyen takvim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi lazer kesim php fusion firma rehberi modülü Tarzan Kemal Kimdir? sinoplu bilim adamları dr. muhit tümerkan kimdir
Haberler