Sinop Tanıtım Platformu

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Sms doğrulama veya email doğrulama yöntemi ile sahte bağlantılar ve virüslü içerik gönderimleri artmaya başladı.

1 Mayıs itibari ile uygulamaya geçen elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanun tüketicilerin toplu sms veya eposta alımlarını durdurmayı sağlıyor.

Yasaya göre tüketici bu iletileri almak istemediğini belirttikten sonra gönderici 3 gün içerisinde bunu uygulamak zorunda. Ayrıca gönderilen iletinin içeriği amacına hizmet etmek zorunda ve cinsel içerikli olmaması gerekiyor.

İŞTE YASA TASARISININ TAMAMI

" Tasarıyla, kişilere, önceden onayları alınmaksızın ticari nitelikli elektronik posta, faks, sms, vb. iletilerin gönderilmesi engellenmektedir. Ticari hayatın gereklilikleri göz önünde bulundurularak, esnaf ve tacirlere önceden onay alınmaksızın ticari nitelikli elektronik iletilerin gönderilmesine imkân tanınmıştır. Fakat esnaf veya tacirler ile diğer kişiler, istedikleri zaman elektronik posta almayı reddetme hakkına sahip olacaklardır."

Son zamanlar istiyorum/istemiyorum, evet/hayır lı mesajların şekil değiştirdiğini görmekteyiz. Toplu sms veya eposta yöntemi işle cep telefonlarına sahte bağlantılar önceden gönderiliyordu. 1 Mayıs 2015 itibari ile kanun yürürlüğe girince toplu sms veya eposta gönderenler onay almak için gönderim yapaya başladılar. Görüyoruzki dolandırıcılar da bu durumdan faydalanmaya devam ediyorlar...

Artık gelen iletilerin retti veya onayı konusu o kadar beynimize işledi ki her gelen mesajın sonuda bu ibare varmı diye bakıyorum. Aslında hiç te uygulayan yok. SMSler veya Mailler eskisi gibi gelmeye devam etmekte.

Doğrulama yapacağınız EPOSTA veya SMS'in kaynağını mutlaka kontrol edin veya doğru kaynağa onay verdiğinizden emin olun. Zira bir çöpçatan sitesine üye olmuş ve aidatların sms ile ödenmesine onay vermiş olabilirsiniz!

Ekleyen SGT - Ağustos 14 2016 Yazar Adı: Kurtuluş Açıkgöz · 3370 Okunma · Yazdır

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

sahte mail sosyal mühendislik fake mail eposta şifre güvenliği sahte hediye çekleri sosyal mühendisler nasıl hedef seçer bozuk harddiskleri kurtarmak windows 7 ölüyormu Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi lazer takvim bitmeyen takvim lazer kesim 100 yıllık takvim Mobil uygulamalardaki tehlike facebook telefonuma erişiyormu php-fusion v7 php-fusion bootstrao php-fusion responsive php-fusion mobil cevdet kerim incedayı kimdir türk ordunaryuslar Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? Sinop İli Genel Bakış sinop hakkında bilgiler php fusion firma rehberi modülü sinopa verilen isimler Paphlagonia nedir antik çağda sinop sinop adı nereden geliyor sinop hediyelik eşyalar drawdizayn sinop cnc sinop lazer kesim sinoptan ne alınır domain tescilleme alanadı satılmaz kiralanır domain kiralama domain satın alınmaz kiralanır Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? Tarzan Kemal Kimdir? Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop Sinop Offroad Tayfun Akgüner Kidmir doğrulama mesajlarındaki tehlike Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 her yerde IP nedir bu ip verilerimi şifrelediler sunucum hacklendi hackerlerın yeni taktiği bu hackerlara dikkat steganos safe Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir? Ozan Öztürk Kimdir? SSD nedir bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz HDD mi SSD mi Osman Pamukoğlu Kimdir? ahmet muhip dıranas kimdir fatura virüsü cryptolocker virüsü sahte fatura virüsü kişiye özel fotoğraf çerçevesi hangi web tarayıcı daha hızlı
Haberler