Sinop Tanıtım Platformu

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Sms doğrulama veya email doğrulama yöntemi ile sahte bağlantılar ve virüslü içerik gönderimleri artmaya başladı.

1 Mayıs itibari ile uygulamaya geçen elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanun tüketicilerin toplu sms veya eposta alımlarını durdurmayı sağlıyor.

Yasaya göre tüketici bu iletileri almak istemediğini belirttikten sonra gönderici 3 gün içerisinde bunu uygulamak zorunda. Ayrıca gönderilen iletinin içeriği amacına hizmet etmek zorunda ve cinsel içerikli olmaması gerekiyor.

İŞTE YASA TASARISININ TAMAMI

" Tasarıyla, kişilere, önceden onayları alınmaksızın ticari nitelikli elektronik posta, faks, sms, vb. iletilerin gönderilmesi engellenmektedir. Ticari hayatın gereklilikleri göz önünde bulundurularak, esnaf ve tacirlere önceden onay alınmaksızın ticari nitelikli elektronik iletilerin gönderilmesine imkân tanınmıştır. Fakat esnaf veya tacirler ile diğer kişiler, istedikleri zaman elektronik posta almayı reddetme hakkına sahip olacaklardır."

Son zamanlar istiyorum/istemiyorum, evet/hayır lı mesajların şekil değiştirdiğini görmekteyiz. Toplu sms veya eposta yöntemi işle cep telefonlarına sahte bağlantılar önceden gönderiliyordu. 1 Mayıs 2015 itibari ile kanun yürürlüğe girince toplu sms veya eposta gönderenler onay almak için gönderim yapaya başladılar. Görüyoruzki dolandırıcılar da bu durumdan faydalanmaya devam ediyorlar...

Artık gelen iletilerin retti veya onayı konusu o kadar beynimize işledi ki her gelen mesajın sonuda bu ibare varmı diye bakıyorum. Aslında hiç te uygulayan yok. SMSler veya Mailler eskisi gibi gelmeye devam etmekte.

Doğrulama yapacağınız EPOSTA veya SMS'in kaynağını mutlaka kontrol edin veya doğru kaynağa onay verdiğinizden emin olun. Zira bir çöpçatan sitesine üye olmuş ve aidatların sms ile ödenmesine onay vermiş olabilirsiniz!

Ekleyen SGT - Ağustos 14 2016 Yazar Adı: Kurtuluş Açıkgöz · 1610 Okunma · Yazdır

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 Mobil uygulamalardaki tehlike facebook telefonuma erişiyormu 100 yıllık takvim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi lazer takvim bitmeyen takvim lazer kesim Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop Sinop Offroad bozuk harddiskleri kurtarmak Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? kişiye özel fotoğraf çerçevesi php fusion firma rehberi modülü hangi web tarayıcı daha hızlı fatura virüsü cryptolocker virüsü sahte fatura virüsü dr. muhit tümerkan kimdir sinoplu bilim adamları Tayfun Akgüner Kidmir doğrulama mesajlarındaki tehlike windows 7 ölüyormu antik çağda sinop Paphlagonia nedir sinopa verilen isimler sinop adı nereden geliyor Ozan Öztürk Kimdir? Sinop İli Genel Bakış sinop hakkında bilgiler fake mail eposta şifre güvenliği sahte mail sosyal mühendislik domain tescilleme domain kiralama domain satın alınmaz kiralanır alanadı satılmaz kiralanır HDD mi SSD mi bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz SSD nedir Seydi Ali Reis Kimdir? sinop cnc sinoptan ne alınır sinop hediyelik eşyalar drawdizayn sinop lazer kesim sosyal mühendisler nasıl hedef seçer sahte hediye çekleri Osman Pamukoğlu Kimdir? php-fusion v7 php-fusion responsive php-fusion bootstrao php-fusion mobil hackerlerın yeni taktiği sunucum hacklendi verilerimi şifrelediler steganos safe bu hackerlara dikkat Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 2 Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir? ahmet muhip dıranas kimdir
Haberler