Sinop Tanıtım Platformu

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Sms doğrulama veya email doğrulama yöntemi ile sahte bağlantılar ve virüslü içerik gönderimleri artmaya başladı.

1 Mayıs itibari ile uygulamaya geçen elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanun tüketicilerin toplu sms veya eposta alımlarını durdurmayı sağlıyor.

Yasaya göre tüketici bu iletileri almak istemediğini belirttikten sonra gönderici 3 gün içerisinde bunu uygulamak zorunda. Ayrıca gönderilen iletinin içeriği amacına hizmet etmek zorunda ve cinsel içerikli olmaması gerekiyor.

İŞTE YASA TASARISININ TAMAMI

" Tasarıyla, kişilere, önceden onayları alınmaksızın ticari nitelikli elektronik posta, faks, sms, vb. iletilerin gönderilmesi engellenmektedir. Ticari hayatın gereklilikleri göz önünde bulundurularak, esnaf ve tacirlere önceden onay alınmaksızın ticari nitelikli elektronik iletilerin gönderilmesine imkân tanınmıştır. Fakat esnaf veya tacirler ile diğer kişiler, istedikleri zaman elektronik posta almayı reddetme hakkına sahip olacaklardır."

Son zamanlar istiyorum/istemiyorum, evet/hayır lı mesajların şekil değiştirdiğini görmekteyiz. Toplu sms veya eposta yöntemi işle cep telefonlarına sahte bağlantılar önceden gönderiliyordu. 1 Mayıs 2015 itibari ile kanun yürürlüğe girince toplu sms veya eposta gönderenler onay almak için gönderim yapaya başladılar. Görüyoruzki dolandırıcılar da bu durumdan faydalanmaya devam ediyorlar...

Artık gelen iletilerin retti veya onayı konusu o kadar beynimize işledi ki her gelen mesajın sonuda bu ibare varmı diye bakıyorum. Aslında hiç te uygulayan yok. SMSler veya Mailler eskisi gibi gelmeye devam etmekte.

Doğrulama yapacağınız EPOSTA veya SMS'in kaynağını mutlaka kontrol edin veya doğru kaynağa onay verdiğinizden emin olun. Zira bir çöpçatan sitesine üye olmuş ve aidatların sms ile ödenmesine onay vermiş olabilirsiniz!

Ekleyen SGT - Ağustos 14 2016 Yazar Adı: Kurtuluş Açıkgöz · 2439 Okunma · Yazdır

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

steganos safe hackerlerın yeni taktiği verilerimi şifrelediler bu hackerlara dikkat sunucum hacklendi domain kiralama alanadı satılmaz kiralanır domain satın alınmaz kiralanır domain tescilleme HDD mi SSD mi SSD nedir bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz Tarzan Kemal Kimdir? Sinop İli Genel Bakış sinop hakkında bilgiler php fusion firma rehberi modülü Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? drawdizayn sinoptan ne alınır sinop lazer kesim sinop hediyelik eşyalar sinop cnc Ozan Öztürk Kimdir? eposta şifre güvenliği fake mail sahte mail sosyal mühendislik cevdet kerim incedayı kimdir türk ordunaryuslar Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 2 antik çağda sinop sinop adı nereden geliyor Paphlagonia nedir sinopa verilen isimler sinoplu bilim adamları dr. muhit tümerkan kimdir Mobil uygulamalardaki tehlike facebook telefonuma erişiyormu eposta güvenliği Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? bozuk harddiskleri kurtarmak doğrulama mesajlarındaki tehlike Osman Pamukoğlu Kimdir? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 Seydi Ali Reis Kimdir? bitmeyen takvim lazer kesim 100 yıllık takvim lazer takvim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi hangi web tarayıcı daha hızlı php-fusion bootstrao php-fusion responsive php-fusion mobil php-fusion v7 sahte hediye çekleri sosyal mühendisler nasıl hedef seçer Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir? sahte fatura virüsü cryptolocker virüsü fatura virüsü her yerde IP nedir bu ip ahmet muhip dıranas kimdir
Haberler