Sinop Tanıtım Platformu

Bilgisayar alırken en çok Hard Disk'e dikkat ediniz.

Bilgisayar alırken en çok Hard Disk'e dikkat ediniz.

Son zamanlarda bigisayarlarının oldukça yavaşladığını söyleyen arkadaşlarım oluyor ve bu sayı her ne hikmetse gün geçtikçe artıyor. Elbette bu tüm sorunun HDD kaynaklı olduğunu göstermez.

İnternet ortamında her ne hikmetse bilgisayar alırken RAM, İŞLEMCİ ve EKRAN KARTI üçlüsünün özelliklerinin iyi durumda olması o bilgisayarın hızlı olması gerektiği ile ilgili bir dünya haber ve makale okuyoruz. "Bilgisayar kullanıcılarının belkide %70'i, bilgisayarı ile yaptığı işlem aslında şu : Harddiskten veri oku, İşle, Tekrar Harddiske yaz.".. Peki bundan farklı bir şey yapıyor muyuz? Peki en çok kullandığımız donanım elemanı Hard Disk değilmi? İşlemcinizin ne kadar hızlı olduğunun bir önemi kaldı mı?

HARD DİSK NE KADAR ÖNEMLİ?

Makale görselinde görüldüğü üzere kullandığım notebook'un özellikleri aldığımda çok çok iyiydi ki halada iyi. 12GB Ram, i7 8 Core İşemci, NVIDIA GTX ile 10 GB Ekran Kartı, 1,5 TB HDD var. Buraya kadar her şey oldukça güzel görünüyor. Hatta bir çok arkadaşım yuh kaça aldın bunu vs. diyorlar...

Bilgisayarımın gün geçtikçe, daha doğrusu işlem hacmi arttıkça kasılmaya başladığını görüyorum. Sonra bi performans testi yapmaya karar verdim. Photoshop ( 3mx5m, 300 DPI ve CMYK) çalışması , Corel Draw (A4, 60 Sayfa Tasarlanmış Dergi) çalışması ve bir video editöründe ortalama 40 dakikalık bir video işlemeye karar verdim. Tabi bilgisayar başladı kilitlenmeye. Bu arada görev yöneticisi, performans izleyicim de açık. Sizde gördüğünüz üzere benim bilgisayarım kasılmıyor, hard diskime erişim yapılabilecek kadar ön bellek kalmamış. Bu demek oluyor ki bilgisayardaki en önemli donanım elemanı HARDDISK'tir. Hatta biz ona Hard Disk veya Solid Disk demeyelim. Depolama alanı diyelim. Solid Disklerinde üzerine çıkacak bir teknoloji uzakta değil.

2015 yılındayız ve hala fiyatı yüksek olduğundan Solid Disklere geçiş yapamadık. En iyi işlemci ve RAM'a sahip oluduğumuz halde bilgisayarımız 2003 de kullandıklarımızdan farksız. Çünkü o yıllarda çıkmıştı SATA harddisk. Ama hala sata harddisk daha doğrusu Hard Disk kullanıyoruz.

NE OLURSA OLSUN SOLID DISK ZAMANI!

teşekkür ederim..

Ekleyen SGT - Ağustos 14 2016 Yazar Adı: Kurtuluş Açıkgöz · 4757 Okunma · Yazdır

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Just Sale to USA

Hava / Nöbetçi Eczaneler

Ada Eczanesi

-03682600805
KEFEVI MAH.OKULLAR CADDESI NO:28/A

Sinop Namaz Vakitleri

Çevrimiçi Kullanıcılar

Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üye Sayısı: 3
En Yeni Üye: oya

Bize Ulaşın

0368 261 45 95
0368 261 45 95
0507 594 45 56
E-Posta Gönderin
Facebook'tan Takip Edin
Twitter'dan Takip Edin
Google'da Takip Edin
Instagram'dan Takip Edin
Abalı Köyü, Dikenli Mahallesi