Sinop Tanıtım Platformu

Ozan Öztürk Kimdir?

Ozan Öztürk Kimdir?

Ozan Öztürk - Ses sanatçısı

 

1969 Sinop Ayancık Gürsökü Işıklar Mahallesinde doğdu. İlkokulu burada bitirdikten sonra 1979'da Edirne'ye gitti. 5 yıl orada kaldı. Müzik tutkusu çocukluk yıllarında başladı. 1983 yıllarında bağlamaya çalmayı kendi kendine öğrendi.1979 yılında kasetini dinlediği Ozan Arif gibi bu milletin tercümanlığını yapmak istiyordu çünkü ozanlar genelde halkın tercümanıdır. 1987'de ilk konserini Tekirdağ AKM 'de verdi ve o heyecan Ozan Öztürk'ü biraz daha ateşledi. Sahnede hep Ozan Arif gibi oldu çünkü onun izinden gidecekti. Ona hep Sinop'un Ozan Arif'i dediler. Memleketiyle ilgili çok beste yaptı ve iki tane sanatçı yetiştirdi.

Ve diğer sanatçı arkadaşlarına birçok konuda özellikle beste konusunda yardım etmiştir. 1992 yılllarında iş hacmini genişleterek IŞIKLAR TURİZM, HÜRKAN TURİZM ve OZAN MÜZİK YAPIM Şirketini kurdu. Memleketin birçok yerinden kişilere kaset yapma konusunda yardımcı oldu. Her fırsatta "Memleketine vefa borcumu ödemem gerek" diyordu ve bugüne kadar 3 albüm yaptı. 2000 yılında İstanbul da bulunan İstanbul Sinoplular Birliği'nin 8.5 ay öncülüğünü yaptı. 2004 yılında yine büyük bir başarıya imza atarak TÜMSİAD Tüm Sinoplu İşadamları Derneği'ni kurarak 430 sanayiciyi biraraya getirdi. 1 yıl içerisinde yaklaşık 800 kişiye iş bulma konusunda yardımcı olarak 400 'e yakın hemşerisinin hastane maduriyetlerini gidermiştir.

Türkiye genelinde sayısız konser vermiş olup en büyük özelliği birleştirici olmasıdır. İpe gideceğini bilse yine yalan söylemeyen Ozan Öztürk doğru bildiğini heryerde söyler. Birçok kişiyi destekleyerek onları başarıya taşımıştır. Muhtar, Belediye Başkanı, Milletvekili gibi kişilere danışmanlık yapmıştır.

Sinoplu Sanatçıları bir çatı altında toplamak üzere (Sinsabir) Sinoplu Sanatçılar birliğini Kurmuştur.Kendisi halen başkanlığını yapmaktadır.

Ozan Öztürk dedesinden aldığı, babasından gördüğü desturla tüm insanlara adeta iyilik meleği gibi yardım etmektedir. İki laf etse biri vatan biride ana babadır. "Ağlayan birini görsem gözyaşlarını silerim" diyor. Ozan Öztürk evli olup iki çocuk babasıdır. Onu herkesin düğününde ve cenazesinde görmek mümkündür. O acıların paylaştıkça azalacağına inanıyor.

SGT - Eylül 04 2016 · Yazar Adı: Sinop Ünlüleri · Yazdır Okunma : 3870

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.