Sinop Tanıtım Platformu

PRof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir?

PRof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir?

Profesor Dr. Azmi HAMZAOĞLU

11 şubat 1956 yılında Sinop Ayancık'ta doğdu.

ilk ve ortaokulu Ayancık'ta okudu. Kabataş erkek lisesini birincilikle bitirdi.

1973 - 1979 yılları arasında istanbul Tıp Fakültesi'ni bitirdi.

1979 yılında doktor oldu.

1979 Yılı Mayıs ayında i.Ü. Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde asistanlığa başladı.

1979 - 1983 yılları arasında i.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi'nde uzmanlık eğitimi gördü.

1983 yılında Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı oldu.

1983-1985 yılları arasında eş durumundan istinye Devlet Hastanesi'nde mecburi hizmetini yaptı.

O dönem istinye Devlet Hastanesi'nde ortopedi kliniğini kurdu.

istanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde akademik kariyer yaptı ve 1989 yılı ekim ayında doçent oldu.

1989 yılı Aralık ayında ABD'ye çalışmaya gitti.

Omurga Cerrahisinde dünyanın en iyisi kabul edilen ABD Minnesota Omurga Cerrahisi merkezinde iki yıl çalıştı.

1991 Yılında japonya'ya gitti.University of Hokkaido'da çalıştı.

1992 - 2003 yılları arasında Florence Nightingale Hastanesi'nde çalışmaya başladı.

1996 yılında profösör oldu.

2003 yılından sonra Florance Nightingale Hastanesi'nde tam zamanlı olarak çalışmaya başladı. Burada hem ortopedi kliniğini, hem de Türkiye'Nin ilk omurga cerrahisi merkezini kurdu.

2003 yılında Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nin rektörü oldu.Halen kürsü başkanı.

Dünyanın sayılı uzmanlarından biri olan Hamzaoğlu babasının zoruyla girdiği Tıp Fakültesi'nde ilk iki yıl derslerini asıp ikmale kaldı. Daha sonra babasının ciddileşen tavrı nedeni ile 3 sınıfta çalışmaya başladı. Sonra da kimse onu durduramadı. Çocukluk arkadaşlarından birinin ortopedik sorunundan dolayı Ortopedi bölümünü seçti. Dünyanın sayılı uzmanlarından biri olmasına rağmen babası "Kırık çıkıkçı Melek Hanım'da aynı işi yapıyor." diyerek sitem etti hatta tam 2 yıl onunla konuşmadı.

2002'de rahatsızlanan ve hiç yürüyemeyecek hale gelen efsane futbolcu Lefter Küçükandonyadis'i tedavi için Aziz Yıldırım ABD'ye göndermek istediyse de o Prof. Hamzaoğlu'na tedavi olmak istedi. 9 saat süren bir ameliyattan sonra tamamen yürüyecek hale geldi.

Prof. Hamzaoğlu Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz ve Tüsiad Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ı da ameliyat etmişti.

Prof.Dr. Azmi Hamzaoğlu haftada 112 saat çalışıyor. Bu günde ortalama 16 saate denk gelir. iki yıldır doktorlar alanında vergi rekortmeni. Bu yıl da 1 milyon 36 bin 77 lira vergi ödeyerek vergi rekortmeni oldu.

SGT - Eylül 04 2016 · Yazar Adı: Sinop Ünlüleri · Yazdır Okunma : 9135

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

Ozan Öztürk Kimdir? windows 7 ölüyormu Osman Pamukoğlu Kimdir? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 2 domain kiralama alanadı satılmaz kiralanır domain satın alınmaz kiralanır domain tescilleme HDD mi SSD mi bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz SSD nedir cevdet kerim incedayı kimdir türk ordunaryuslar antik çağda sinop sinopa verilen isimler sinop adı nereden geliyor Paphlagonia nedir lazer takvim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi bitmeyen takvim lazer kesim 100 yıllık takvim sunucum hacklendi bu hackerlara dikkat steganos safe hackerlerın yeni taktiği verilerimi şifrelediler sinoplu bilim adamları dr. muhit tümerkan kimdir Sinop Offroad Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 Prof. Salih Zeki Bey Kimdir? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 Seydi Ali Reis Kimdir? eposta güvenliği eposta şifre güvenliği fake mail sosyal mühendislik sahte mail Tayfun Akgüner Kidmir sinop cnc sinop hediyelik eşyalar sinop lazer kesim drawdizayn sinoptan ne alınır ahmet muhip dıranas kimdir hangi web tarayıcı daha hızlı facebook telefonuma erişiyormu Mobil uygulamalardaki tehlike sahte fatura virüsü cryptolocker virüsü fatura virüsü php-fusion bootstrao php-fusion mobil php-fusion responsive php-fusion v7 sosyal mühendisler nasıl hedef seçer sahte hediye çekleri kişiye özel fotoğraf çerçevesi Sinop İli Genel Bakış sinop hakkında bilgiler her yerde IP nedir bu ip
Haberler