Sinop Tanıtım Platformu

İrem Derici Kimdir?

İrem Derici Kimdir?

 

1987 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Burcu Koç’tur. Boyu 1.67 cm, kilosu ise 53’tür. İstanbul doğumludur ancak baba tarafından aslen Sinop Boyabat‘lıdır. Annesinin ismi Jale Ediz, babasının ise Hulusi Derici’dir. Anne ve babası o daha 5 yaşında iken boşanmışlardır.

Henüz 4 yaşında iken bir yandan org çalmaya ve aynı anda şarkı söylemeye başlamıştır. ilköğretime gittiği dönemde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümüne başlamış Lise tamamlanana kadar devam etmiştir. Işık Lisesi’nden mezun olmuştur.

Burnundan şikayetçi olduğu için 16 yaşında iken burun estetiği ameliyatı olmuştur. Yine aynı yaşlarda, Beyoğlu’nda kulüplerde Monopop isimli grup ile şarkı söylemiştir.

Mimar Sinan Üniversitesinden mezun olmuştur. Üniversite mezuniyetinin ardından babasının reklamcı olması sebebi ile yanında çalışmaya başlamış ancak o işi yapmak istememiştir. Çareyi ise asıl yapmak istediği şarkıcılığı sürdürebilmek için O Ses Türkiye yarışmasına katılmakta bulmuştur.

Müzik kariyeri öncesinde televizyon ekranlarına ilk olarak O Ses Türkiye isimli şarkı yarışması ile dahil olmuştur. Yarışma’da jürilerden sadece Hülya Avşar dönmüş ve Avşar’ın takımı ile yarışma serüvenini sürdürmüştür. Yarışmanın ardından müzik kariyerine devam etmiştir.

Zorun Ne Sevgilim, Kalbimin Tek Sahibine ve Dantel isimli şarkıları ile hit olmuştur.

2013 yılında İki ve Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı, 2014 yılında Üç, 2015 yılında Tüm Şarkılar ve 2016 yılında Dantel isimli albümleri ile müzik piyasasında sağlam bir yer edinmiştir. Her geçen yılllara ait unutulmaz sanatçılar olduğunu belirten ünlü sanatçı, kendisinin de bu yıllara damga vurmuş bir sanatçı olarak hatırlanmasını istemektedir.

2017 senesinde Anoreksiya hastalığı ile mücadele etmiştir. Yoğun bakıma kaldırılmış uzun bir süre tedavi görmüştür. Hastalık öncesinde kendisine hiç bakmayan İrem Derici, günde 2 bardak bira içmiş, pek fazla yemekte yememiş bu nedenle bu hastalığa yakalanmıştır.

2014 yılında Rıza Esendemir ile evlenmiş ancak evlilikleri 2016 yılında son bulmuştur. 2017 yılında bir dönem ismi Selami Şahin’in oğlu Lider Şahin ile sevgili olarak anılmış ancak birliktelikleri 6 ay sürmüştür.

 

SGT - Ekim 07 2020 Yazar Adı: Sinop Ünlüleri · Yazdır Okunma : 4882Just Sale to USA

Hava / Nöbetçi Eczaneler

Ada Eczanesi

-03682600805
KEFEVI MAH.OKULLAR CADDESI NO:28/A

Sinop Namaz Vakitleri

Çevrimiçi Kullanıcılar

Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üye Sayısı: 3
En Yeni Üye: oya

Bize Ulaşın

0368 261 45 95
0368 261 45 95
0507 594 45 56
E-Posta Gönderin
Facebook'tan Takip Edin
Twitter'dan Takip Edin
Google'da Takip Edin
Instagram'dan Takip Edin
Abalı Köyü, Dikenli Mahallesi