Sinop Tanıtım Platformu

Serap Belovacıklı Kimdir?

Serap Belovacıklı Kimdir?

1984 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen başarılı sunucu Bursa doğumludur.

Aslen ise baba tarafından Sinop’ludur. İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilinin ardında medya ve iletişim üzerine kariyerini sürdürmeye karar vermiştir.

Ardından Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi’nde Araştırmacı Habercilik eğitimi almıştır. BBC Diksiyon Kursu’nda diksiyon ve Basın Enstitüsü Derneği bünyesinde Bilgisayar Destekli Araştırma Habercilik dersleri almıştır.

Olay Tv, HaberTürk, Akşam Gazetesi ve Posta Gazetesi’nde çalışmıştır. Günümüze kadar bir çok başarılı programın altına imzasını atan Serap Belovacıklı, pek çok siyasi ile röportajlar yapmıştır. Özel haberler gerçekleştirmiştir. Mesleki kariyerine 2007 senesinde, Olay Tv’de Yönetmen olarak başlamıştır. Ardından HaberTürk’e transfer olmuş 2 sene çalışmıştır. Daha sonra Akşam Gazetesi, internet sitesi editör kadrosuna dahil olmuştur. Ve bir çok ses getiren röportaj gerçekleştirmiştir. Akşam Gazetesi ve Posta Gazetesi’nde hem editörlük hem de siyasi röportajlar yapmıştır.

Bir süre Artı1 TV’de çalışmış, kısa bir süre de TVEM’de sunucu olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2015 senesinin Ekim ayında Yurt Gazetesi ile anlaşan Serap Belovacıklı, ardından Posta Gazetesi Politika Editörlüğüne geçiş yapmıştır. 2018 yılının Eylül ayında ise Haber Global Ankara Bürosu’nda siyaset muhabiri olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2020 senesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından Basın Danışmanı olarak atanmıştır. 2020 yılının Kasım ayından bu yana ise Haber Global ekranlarında Emekli Tuğgeneral Dr. Özgür Tör ile birlikte, Büyük Strateji isimli programı sunmaya devam etmektedir.

SGT - Mayıs 08 2021 Yazar Adı: Sinop Ünlüleri · Yazdır Okunma : 2474Etiketler

Just Sale to USA

Hava / Nöbetçi Eczaneler

Ada Eczanesi

-03682600805
KEFEVI MAH.OKULLAR CADDESI NO:28/A

Sinop Namaz Vakitleri

Çevrimiçi Kullanıcılar

Çevrimiçi Ziyaretçiler: 2

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üye Sayısı: 3
En Yeni Üye: oya

Bize Ulaşın

0368 261 45 95
0368 261 45 95
0507 594 45 56
E-Posta Gönderin
Facebook'tan Takip Edin
Twitter'dan Takip Edin
Google'da Takip Edin
Instagram'dan Takip Edin
Abalı Köyü, Dikenli Mahallesi